قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 18 2021
خانه / صفحه نخست / بیوگرافی برایان تریسی

بیوگرافی برایان تریسی

این استاد بزرگ موفقیت در تاریخ پنجم ژانویه 1944 میلادی در کشور کانادا متولد شد. از نویسندگان بسیار مشهور و بسیار موفق در زمینه موفقیت فردی است که بسیاری از کارهای برجسته خودرا به صورت کتابهای گویا عرضه کرده است. در سرتا سر جهان سمینارهای زیادی را برگزار نموده است که این سمینارها در زمینه فروش و مدیریت موثر و استراتژیهای کسب و کارهای گوناگون  و رهبری شرکتها می باشد . بسیار زندگی سختی را به لحاظ مالی پشت سر گذاشته است . بطوریکه در هجده سالگی مجبور به ترک تحصیلات دبیرستانی شده است . و برای امرار معاش روی به ظرفشویی در یک هتل کوچک شده و سپس مجبور به شستن ماشینها و زمینها از طرف یک موسسه خدمات نظافتی بوده است . چند سالی را با مشاغل مختلف کارگری گذرانده است در کار خانه ها و مزارع کشاورزی و دامداریها و کارگاه ها ی مختلف مشغول کارگری و کارهای طاقت فرسا بوده است حتی چاه کنی هم کرده است و با اره برقی و تبر برای تهیه الوار به بریدن درختان مشغول بوده است . به عنوان یک کارگر ساده ساختمانی در برجهای بلند ودر کشتی های بارکش  مشغول به کار بوده است.این مرد خود ساخته اکثراً در ماشینش یا در اتاقهای اجاره ای ارزان قیمت می خوابید . در سن بیست و سه سالگی به عنوان کارگر دوره گرد در مزارع مختلف مشغول به کار بوده و در انبارها ی غله بر روی کاه ها و یونجه ها می خوابیده و روزگار می گذرانده است . با کشاورزان و خانواده کشاورزان غذا می خورده و تخصص و مهارت خاصی را نداشته است و در پایان فصل درو دوباره بیکار می شده ووقتی که دیگه هیچ کار کارگری را پیدا نمیکرده به شغل فروش به صورت کار مزدی می پرداخته است . برای فروش اجناس باید مرتب به اینجا و آنجا زنگ میزده و از دفتری به دفتر دیگر و از خانه ای به خانه دیگر میرفته تا بتواند فروش های خودرا انجام دهد  . و غالباً برای یک فروش کوچک تمام روز را فعالیت می کرد تا بتواند کرایه اتاقی را که اجاره کرده بود بپردازد و حداقل شبها جایی را برای خوابیدن داشته باشد.

آقای برایان تریسی تعریف میکند که روزی به روی کاغذی نوشتم که هدفم کسب 1000 دلار درآمد ماهانه است آن کاغذ را تا کرده و کناری گذاشتم و هرگز نیز دوباره آن را پیدا نکردم . اما 30 روز بعد اتفاق جالبی برام رخ داد به طوریکه همه زندگی من دستخوش تغییر و تحول شد در طی این مدت روشی را برای فروش کشف کرده بودم که با آن روش درآمدم 3 برابر شد همزمان مالکیت شرکتمان به فرد دیگری که به تازگی به شهرمان آمده بود واگذار گردید دقیقاً 30 روز پس از نوشتن هدفم صاحب جدید شرکت من را به کناری کشید و پیشنهاد جالبی را به من داد مبنی بر اینکه در ازای دریافت 1000 دلار در ماه سرپرستی و آموزش دیگر افراد شاغل در بخش فروش را به عهده بگیرم . و به آنها بیاموزم که چگونه توانستم بیشتر از دیگران فروش انجام دهم و من این پیشنهاد را پذیرفتم و از آن به بعد بود که پیشرفتهای مالی من شروع شد . در مدت 18 ماه از آن شغل به شغل دیگری روی آوردم و سپس به کار دیگری وارد شدم و بدین ترتیب من از یک فروشنده کوچک و بی مقدار یه یک مدیر فروش ارتقاء پیدا کردم که به جای آنکه من فروش را انجام دهم دیگران برایم می فروختند نیروی انسانی 95 نفره ای تحت سرپرستی و استخدام من بودند . و بدین ترتیب بود که من آموزش فروشندگانم را شروع کردم و به آنها آموختم که چگونه اهدافشان را بنویسند وچگونه فروش بیشترو بهتری را داشته باشند . آنها در آمدشان را گاهاً تا 10 برابر افزایش دادند . همین امروز بسیاری از آنها که من به آنها آموش دادم ثروتمندانی میلیونر و میلیاردر شدند . در سال 1981 میلادی آموزش این روش را در سمینارهایم آغاز کردم و تا به امروز به 2 میلیون نفر در 25 کشور از سراسر جهان آموزش دادم . برایان تریسی این اسطوره فروش 20 قانون طلایی را ایجاد کرده استکه لازمه استفاده از این قوانین 20 گانه اینستکه آمادگی داشته باشید تا هر تغییر لازم را با جان و دل پذیرا باشید و همچنین آمادگی پذیرش اشتباهات زیاد را داشته باشید و از آنها درس گرفته و سپس پیشرفت کنید.

خلاصه اصول 20 گانه برایان تریسی برای موفقیت در تجارت :

1 – قانون ارزشها              2 – – قانون مسئولیت         3 – قانون پاداش

4 – قانون عادت                5 – – قانون بخشش           6 – قانون انتخاب

7 – قانون آمادگی             8 – قانون تعییر                  9 – قانون حد توانایی

10 – قانون جایگزینی         11 – قانون انعطاف پذیری    12 – قانون رضایت مشتری

13 – قانون تکرار                 14 – قانون صداقت            15 – قانون حداکثر

16 – قانون تلاش غیر مستقیم      17 – قانون احساس    18 – قانون خوش بینی نابجا

19 – قانون پذیرش واقعیت         20 – قانون تلاش معکوس

 

 

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …