قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 18 2021
خانه / صفحه نخست / بیوگرافی پروفسور فیروز نادری

بیوگرافی پروفسور فیروز نادری

یکی از مشاهیر و دانشمندان نامی معاصر ایران پروفسور فیروز نادری هستند. این دانشمند برجسته ایرانی در پنجم فروردین 1325 هجری شمسی در شهر شعروشاعری یعنی شیراز به دنیا آمدند . پروفسور فیروز نادری تحصیلات متوسطه خودرا در ایران به پایان رساندند و سپس به کشور ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند ودر رشته مهنسی برق تحصیلاتشان را پی گرفتند. پروفسور فیروز نادری لیسانس مهندسی برق خودرا از دانشگاه ایالتی آیووا درسال 1972 دریافت کردند و فوق لیسانس  و دکترای خودرا در سال 1976 میلادی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دریافت نمودند.

پروفسور فیروز نادری پس از پایان تحصیلات دانشگاهی به ایران برگشتند وخدمت سربازی خودرا در ایران گذراند و سپس در سال 1357 هجری شمسی برای همیشه ایران را به مقصد  آمریکا ترک کردند ودر سازمان فضایی آمریکا یعنی ناسا مشغول خدمت شدند. در مدت همکاری خود در سازمان فضایی آمریکا یعنی ناسا مشاغل فنی و مدیریتی را در زمینه ماهواره های مخابراتی و رصد خانه های تحقیقاتی اختر فیزیک و اکتشافات فضایی در کره مریخ و سایر اجرام منظومه شمسی را عهده دار بودند. ایشان در مرکز مدیریت ناسا سرپرستی برنامه فناوری ارتباطات پیشرفته ماهواره ای را نیز بر عهده داشتند . پروفسور فیروز نادری از سال 2000 مدیریت برنامه مریخ را بر عهده گرفتند( برنامه مریخ برنامه ای است که تمام تحقیقات مربوط به کره مریخ را هدایت و رهبری و برنامه ریزی میکند.)ایشان در سال 2011 به سمت مدیر پژوهشهای روباتیک منظومه شمسی منصوب شدند . شهرت پروفسور فیروز نادری به خاطر 2 کاوشگر مریخ یعنی روح و فرصت بوده است که با هدایت و مدیریت توانمند ایشان اطلاعات بسیار زیادی از جمله امید بیشتر به وجود حیات در کره مریخ را به بشرداد. دریافت بالاترین نشان سازمان فضایی ناسا و انتخاب ایشان به عنوان موثرترین فرد ایالات متحده آمریکا از دیگر افتخارات اوست. پس از سالیان سال خدمات بسیار پربار ودر خشنده پروفسور فیروز نادری در سازمان فضایی ناسا به افتخار تلاشهای مستمر و پی گیر این دانشمند بزرگ و ارزنده کشورمان سیارک EL1-1989 به افتخار وی نادری 5515 نام گذاری شد.

پروفسور فیروز نادری در سال 2016 پس از 30 سال خدمت در سازمان فضایی ناسا بازنشسته شدند و هم اکنون به عنوان مشاور مدیریت با سازمان فضایی ناسا همکاری میکنند . ایشان همچنین به عنوان سخنران در همایشهای علمی شرکت فعال دارند.

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …