قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 25 2021
خانه / صفحه نخست / تقویت ماهیچه مغز

تقویت ماهیچه مغز

ما باید مرتباً مغز خودرا به فعالییت وادار کنیم تا ماهیچه مغزمان  قوی و قوی تر شود.

اگر مغزمان را به حال خود رها کنیم روز به روز ضعیف و ضعیفتر میشود باید ماهیچه مغزمان را مرتب بکا ر بکشیم تا روز به روز قوی و قوی تر شود اما چگونه ؟

اگر راست دست هستید با دست چپ هم کار کنیدو اگر چپ دست هستید با دست راست هم کار کنید تا نیمکره های چپ و راست مغزتان با هم کار کنند تا نیروی مغزیتان حداقل دوبرابر شود.

 

 

سعی کنید زبان دیگری  را هم یاد بگیرید تا ظرفیت حافظه مغزتان افزایش یابد.

اگر بتوانید چند زبان  گوناگون را یاد بگیرید خیلی بهتر است مرتباً چیزهایی را یاد بگیرید که مغزتان را به چالش بکشد .

اگر میخواهید مغزی فعال و جوان داشته باشید مرتباً مطالعه کنید از مطالعه کردن غفلت نکنید مغزتان را جوان نگهدارید.

شطرنج بازی کنید شطرنج یک بازی فکری  است که مغز را فعال میکند فکرراقوی میکند و حافظه را پرورش میدهد .

جدول حل کنید جدول حل کردن باعث میشود که مغز فعال بماند و قوی شود اگر مغزتان را فعال نگهدارید از بیماری آلزایمر جلوگیری خواهد کرد. هرگز دچار فراموشی نخواهید شد. باید از هوای تمیز استفاده کنید هر بیشتر اکسیژن بیشتر به مغر برسد برای مغزمان مفیدتر خواهد بود.تغذیه خیلی مهم است. تا میتوانید از سبزیجات و میوه جات تازه استفاده کنید.

ازسیگار و مواد مخدر و مشروبات الکلی که مخل مغز هستند به شدت دوری کنید . ورزش فراموش نشود  با ورزش کردن اکسیژن بیشتری به مغز میرسد و آنرا فعالتر نگه میدارد.

از هوای تمیز و پاکیزه استفاده کنید. مخصوصاً از هوای جنگل که پراز اکسیژن است . با حل مسائل ریاضی و بالاخص هندسه در پرورش مغزتان استفاده کنید ریاضیات و هندسه خیلی میتوانند به توانایی مغزتان در حل مسائل روزمره زندگی شما کمک شایانی کنند زیرا حل مسائل ریاضی و هندسه  نیروی مغزی شمارا افزایش میدهند وقدرت تفکر شمارا بالا می برد.حفظ کردن اشعار هم میتواند ماهیچه مغز شمارا تقویت کند.

 

منبع : foorooshgaheshams.com

نویسنده : محمد مهدی شمس

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …