قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 18 2021
خانه / مقالات / رشته حسابداری

رشته حسابداری

رشته علمی یاد شده  یکی از رشته های پر طرفدار دانشگاهی است .

رشته حسابداری ازجمله رشته هایی استکه دانشگاههای دولتی و آزاد و غیرانتفاعی وپیام نور و علمی کاربردی از دیپلمه های ریاضی و فیزیک و تجربی و انسانی و هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش دانشجو می پذیرد.

ودر آزمون تمامی رشته های یاد شده درس ریاضی بعنوان مهمترین درس در این رشته مطرح است یعنی در واقع داشتن استعداد و شم ریاضی در رشته علمی حسابداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است همچنین یک حسابدار مجرب و ورزیده باید بتواند بخوبی گزارش کارهای خودرا در حیطه حسابداری به خوبی ارئه دهد بنابراین باید در ادبیات فارسی هم مسلط بوده و نگارش خوبی دراین زمینه داشته باشد . دانشجویان این رشته علمی باید تحمل ساعتها کار در پشت میز و سروکار داشتن با اعداد و ارقام را به جان بپذیرد. از طرفی باید دقیق و منظم باشند تا در جمع بندی اعداد و ارقام دچار مشکل نگردند.

این رشته در ایران عزیزما ازهنرستان (به مدت سه سال) تا دکترا تدریس می شود .

حسابداری زبان تجارت است . یک حسابدار خوب و ورزیده با تحصیلات دانشگاهی هیچگاه بیکار نخواهد بود .

داشتن مدرک دانشگاهی حسابداری یکی از آیتمهای بسیار مهم اشتغال است . برای حسابدار خوب بودن داشتن تسلط به زبان انگلیسی , تسلط به نرم افزارهای حسابداری و تسلط به قانون کار و قانون تجارت و قانون مالیاتها از الزامات و ضروریات این رشته علمی می باشد.

درصد بیکاری در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی این رشته نسبت به رشته های دیگر دانشگاهی بسیار کمتر است.زیرا از یک موسسه کوچک گرفته تا بزرگترین کارخانجات کشور حداقل برای تهیه اظهارنامه مالیاتی به حسابدار نیاز مبرم دارند.

تمامی ارگانهای دولتی و خصوصی و فروشگاهها و موسسات آموزشی و دانشگاهها و تعاونیها و شرکتها و بیمارستانها و کارخانجات و بانکها  و … به حسابدار نیازمند هستند بنابراین جای هیچگونه نگرانی بابت بیکاری در این رشته وجود ندارد به شرط آنکه به این رشته علمی هم علاقه مند باشید و هم تسلط تئوری و عملی در این رشته پرطرفدار و جذاب داشته باشید.

منبع : foorooshgaheshams.com

نویسنده : محمد مهدی شمس

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

زندگینامه کیم اونگ یونگ نابغه بزرگ

این نابغه بزرگ کره ای (اهل کره جنوبی) در هشتم مارس 1962 میلادی در گانگ …