قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 25 2021
خانه / مقالات / رشته مهندسی کامپیوتر

رشته مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر یکی از مهمترین رشته های مهندسی می باشد.

برای این رشته باید در دروس ریاضیات و فیزیک قوی بود.

درایران این رشته تا دکتری وجود دارد که دارای گرایشهای نرم افزار و سخت افزار و هوش مصنوعی میباشد.

زندگی بدون کامپیوتر غیر قابل تصور است . آنچنان کامپیوتر در زندگی بشر رسوخ یافته است که تصور زندگی بدون آن برای ما غیر قابل باوراست . پیشرفتهای حیرت انگیز علوم و فنون  در سایه کامپیوتر امکان پذیر گردیده است.

البته نا گفته نماند که پیشرفت خود کامپیوتر و اصولاً وجود آن مرهون ریاضیات و دانشمندان ریاضی است .

سخت افزارهای کامپیوتر پیشرفت حیرت انگیزی داشته است روز به روز  ظرفیت هارد کامپیوترها  افزایش مییابد.روز به روز قطعات سخت افزاری کامپیوتر ترقی کرده و به تکامل هر چه بیشتر کامپیوتر منجر میشود . روز به روز هم نرم افزارهای بیشتری در زمینه های گوناگون تولید شده و برای هر چه راحت تر زندگی کردن ما انسانها به وجود می آید . هوش مصنو عی که یکی از گرایشهای کامپیوتر می باشد در زمینه های گوناگون زندگی ما انسانها جا باز کرده است . جراحی های بسیار حساس و حیاتی بوسیله هوش مصنوعی صورت گرفته و میگیرد . هوش مصنوعی به کمک توان بخشی آمده و دست و پاهای مصنوعی بسیار دقیق  به مدد آن ساخته شده است .

 

 

رباتهای انسان نما که کارهای زیادی توسط آنها انجام میشود مرهون هوش مصنوعی است.رباتهایی توسط هوش مصنوعی ساخته شده است که به کره مریخ رفته اند و تجسسهای علمی بسیارزیادی توسط آنها صورت گردیده و از فضا به کره خاکی ما مخابره گردیده است . هوش مصنوعی و نرم افزارهای کامپیوتری برای ساخت ماشینهای هوشمند وبدون راننده کمکهای زیادی نموده است . همچنین توسط نرم افزارهای کامپیوتری و هوش مصنوعی  در صنعت هواپیما سازی و کشتی سازی و ساخت خانه های هوشمند پیشرفتهای حیرت انگیزی ایجاد شده است که بدون کمک آنها تصور این پیشرفتهای عظیم حتی به ذهن انسان نمیرسید.بنابراین به جرعت میتوان گفت که یکی از رشته های بسیار مهم وحیاتی , مهندسی کامپیوتر میباشد.

 

 

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

زندگینامه کیم اونگ یونگ نابغه بزرگ

این نابغه بزرگ کره ای (اهل کره جنوبی) در هشتم مارس 1962 میلادی در گانگ …