قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 18 2021
خانه / مقالات / نقش تصویر سازی در قبولی دانش آموزان و دانشجویان

نقش تصویر سازی در قبولی دانش آموزان و دانشجویان

تصویر سازی میتواند نقش بسیار مهمی در پیشرفت زندگی ما ویا به عکس در پس رفت ما داشته باشد اگر اراده و تصویر سازی در جنگ با هم باشند همیشه بدون استثنا تصویر سازی برنده میدان خواهد بود من مثالی میزنم تا موضوع کاملاً روشن شود اگر ما الواری یا تخته ای محکم روی زمین قرار دهیم و بخواهیم برروی آن راه برویم به راحتی این امر ممکن خواهد بود. اما اگر این الوار را بر روی دو ساختمان 100 طبقه قرار دهند و به ما بگویند  برروی آن راه بروید به طور قطع و یقین یا از راه رفتن برروی آن منصرف خواهیم شد ویا اگر بخواهیم برروی آن راه برویم برروی زمین درهمان قدمهای اول پرت خواهیم شد هر چقدر هم که اراده کنیم که تا انتها راه برویم باز هم میبینیم که امکان ندارد اما چرا این اتفاق می افتد ؟

زیرا تصور افتادن باعث افتادن است برروی زمین به راحتی ازروی آن عبور می کنیم  چون میدانیم و تصور میکنیم که قادر هستیم برروی آن تا انتهای مسیر  راه برویم  اما در مرحله دوم  تصور ما این است که برروی زمین پرت خواهیم شد بنابراین قادر نیستیم که برروی آن تا انتهای مسیر راه برویم ویا به زبان ساده تر در قدمهای اول برروی زمین پرت خواهیم شد هرچقدر هم که ارداده کنیم قادر به راه رفتن نخواهیم بود زیرا تصور همیشه بر اراده پیروز خواهد شد.

بنابراین اگر تصور ما از امتحان دادن این باشد که ما رد خواهیم شد به طور قطع و یقین رد خواهیم شد اما اگر تصور ما از امتحان دادن این باشد که ما قبول خواهیم شد مطمئن باشید که قبول خواهید شد.زیرا ضمیر باطن ما پذیرفته است که ما قبول خواهیم شد بنا براین این اتفاق خواهد افتاد .

ما میتوانیم در لحظاتی که در حالت آلفای ذهنی قرار داریم (حالت آرامش و بین خواب و بیداری) یعنی قبل از خواب و لحظاتی بعد از بیدارشدن از خواب تصور قبولی را در ذهن خود داشته باشیم و به روشنی در ذهن خود ببینیم که نمرات درخشانی را از امتحانات گرفته ایم مطمئن باشید که این اتفاق خواهد افتاد البته نا گفته نماند که دراین حالت به طور نا خودآگاه به طرف درس رفته و تلاش و کوشش خواهید کرد دروس را به خوبی فرا بگیرید واین دراصل خود باعث قبولی شما خواهد شد.

قهرمانان بزرگ ورزشی هم با تصور پیروزی  در مسابقات ورزشی شرکت کرده و پیروز میشوند . به طور مثال اگر شما مرتب در ذهن خود تجسم کنید که در مسابقات شنا برنده شده اید و تصور شادی را از این پیروزی در ذهن خود داشته باشید و مرتب قبل لز مسابقات این تجسم را ادامه دهید و به قهرمانی خود ایمان داشته باشید مطمئن باشید که پیروز مسلبقات خواهید بود .

بنا براین من به شما پیشنهاد میکنم که همیشه قبول شدن در امتحانات  را در ذهن خود به تصویر بکشید و شاهد معجزات آن باشید.

منبع : foorooshgaheshams.com

نویسنده : محمد مهدی شمس

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

زندگینامه کیم اونگ یونگ نابغه بزرگ

این نابغه بزرگ کره ای (اهل کره جنوبی) در هشتم مارس 1962 میلادی در گانگ …