قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 25 2021
خانه / صفحه نخست / نقش تغذیه سالم در سلامت دانش آموزان

نقش تغذیه سالم در سلامت دانش آموزان

تغذیه سالم و صحیح بر دانش آموزان دبستانی و نوجوانان اثری بسیار مهم و حیاتی دارند زیرا به تامین مواد سازنده برای رشد و نمو دانش آموزان و تامین انرژی لازم برای انجام فعالیتهای جسمی و فکری و مقاومت در مقابل عفونتها کمک شایان و قابل توجهی دارند. دانش آموزان در دوران سن دبستان و دوران نوجوانی به دلیل رشد سریع انسان بیش از هر زمان دیگری به تغذیه صحیح و مناسب نیازمند است . کودکان و نوجوانان وعده های اصلی غذایی را مانند صبحانه , ناهار و شام را معمولاً در خانه ودر کنار والدین صرف میکنند (در وقتیکه صبحانه و نهار و شام صرف میشود باید در محیطی شاد و آرام باشد )بنابراین الگوی غذایی اصلی آنها بیشتر از خانواده تبعیت میکند. تشویق کودکان و نوجوانان به خوردن شیر و لبنیات و انواع سبزیجات و میوه جات تازه ومنع آنها از مصرف شکلات و شیرینی جات و مواد غذایی بی ارزش را در دستور کار پدران و مادران باید قرار داشته باشد . کمبود مواد مغذی و حیاتی باعث کاهش قدرت یادگیری در کودکان و نوجوانان می باشد . مصرف انواع نوشابه ها (به غیر از آب و دوغ و آب میوه های تازه) غالباً مضر است بلاخص برای کلیه ها و دندانها وباید از مصرف آنها به شدت پرهیز کرد. مسواک بعد از مصرف هرغذا و بلاخص بعداز مصرف شیرینی جات که غالباً مضر هستند فراموش نشود. گروه های اصلی غذایی عبارتند از نان و غلات و گوشت و تخم مرغ و حبوبات و مغزها (گردو و بادام و فندوق و پسته)مخصوصاً از مصرف میوه جات تازه و سبزیجات تازه و شیر ولبنیات که بیشترین نقش تامین انرژی بدن را به عهده دارند نباید غافل بود از نانی که با جوش شیرین تهیه شده است باید به شدت پرهیز کرد باید از نان سبوس دار و بدون جوش شیرین مصرف کرد . حبوبات در تامین نیازهای پروتئینی و و یتامینها و مخصوصاً فسفر که غذای مغز است نقش مهمی دارند دانه های گیاهی چرب مانند پسته , گردو , فندوق در تامین اسیدهای چرب و مفید برای بدن بسیار حیاتی و کارآمد و مهم است از جوانه های تازه مانند گندم و ماش و عدس و یونجه نیاید غافل بود زیرا در سلامتی و شادابی انسانها بسیار نقش مهمی را ایفا می کنند . کلسیم در تشکیل استخوان و دندان  و استحکام و قوت آنها نقش حیاتی دارد . از مصرف روزانه مواد مفیدی مانند دوغ و ماست و پنیر نباید غافل ماند.

تذکر بسیار مهم : پنیرراباید با گردو مصرف کرد زیرا جذب کلسیم را بهتر و راحت تر میکند و هم اینکه بخشی از نیاز بدن به فسفررا بر طرف می نماید. از طرفی خوردن پنیر با گردو مس مورد نیاز بدن را تامین می کند . پنیر هردو ماده مصرفی یعنی کلسیم و فسفررا با هم دارد اما مقدار کلسیم آن از فسفر آن بیشتراست بنابراین برای جبران کمبود فسفر آن از فسفر سلولهای مغزی ما استفاده می کند . گردو تا حدی هم حاوی فسفراست پس با مصرف گردو همراه با پنیر بدن ما می تواند به فسفر مورد نیاز دسترسی پیدا کند و این تعادل را بر قرار کند .از طرفی مصرف پنیر همراه با گردو برای استخوان سازی بدن برای بدن بسیار مهم و حیاتی است و استخوانهای بدن را محکم و سخت میکند  بنابراین پنیر را نباید خالی خورد و مصرف پنیر به تنهایی بسیار مضر است. بهترین زمان مصرف پنیر و گردو وعده شام است زیرا نوید بخش خوابی خوب و راحت در طول شب است.  فراموش نکنید که پنیررا حتماً با گردو مصرف نمایید.

نویسنده : محمد مهدی شمس

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …