قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 25 2021
خانه / صفحه نخست / پروفسور فضل الله رضا

پروفسور فضل الله رضا

این دانشمند بزرگ ایرانی دردهم دیماه 1293 هجری شمسی در شهررشت متولد شدند. ایشان رئیس سابق دانشگاه تهران بودند. پروفسور رضا تحصیلات ابتدایی خودرا در شهررشت به پایان بردند و دیپلم خودرا در شهر تهران دریافت نمودند. ایشان لیسانس خود را در رشته مهندسی برق از دانشگاه تهران گرفتند پروفسوررضا جزو اولین دوره فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال 1317 هجری شمسی بودند. ودر سال 1324 هجری شمسی فوق لیسانس خودرا از دانشگاه کلمبیای کشور آمریکا دریافت و سپس دکترای خودرا دررشته مهندسی برق از دانشگاه پلی تکنیک نیویورک دریافت داشتند پروفسور فصل الله رضا دومین رئیس دانشگاه  صنعتی شریف بودند. پروفسوررضا در سال 1965 میلادی به عنوان عضو پیوسته مادام العمر IEEE ( یکی از یزرگترین پایگاههای اطلاعاتی در رشته های مهندسی برق و الکترونیک و کامپیوتر و فیزیک نظری و فیزیک کاربردی میباشد البته ناگفته نماند عنوان اصلی این انجمن , انجمن مهندسی برق و الکترونیک آمریکا میباشدکه بیش از یکصد سال از قدمت آن میگذرد.)برگزیده شدند و عضو پیوسته A A A S  (این انجمن در اصل انجمن پیشبرد علوم آمریکا است که یک سازمان علمی آمریکایی می باشد.)هستند رئیس افتخاری کنفرانس مهندسی برق ایران و استاد افتخاری دانشگاه تربیت مدرس بودند . پروفسور رضا یکی از پایه گذاران نظریه اطلاعات و مخابرات در جهان هستند.پروفسوررضا از دانشمندان بلند آوازه ایرانی مقیم کانادا هستند. وی در سالهای 1329 هجری شمسی تا 1334 هجری شمسی استاد گروه مهندسی برق دانشکده مهندسی برق دانشگاه کاتولیک آمریکا وسپس استاد دانشگاه ام آی تی در بوستون آمریکا بود از سالهای 1333 تا 1347 در هیات علمی گروه مهندسی دانشگاه سیراکیوز در ایالت نیویورک عضویت داشت.پروفسور رضا در سالهای 1340 تا 1353 استاد مهمان در کلرادو آمریکا بوده است.

دانشگاههای کنکوردیا در مونترال که واقع در کبک کانادا است و دانشگاه مک گیل از دیگر دانشگاههایی است که این استاد و دانشمند برجسته ایران در آنها تدریس کرده است.استاد رضا نبوغ و استعداد را در کنار کوشش و تلاش گسترده علمی با هم ترکیب کردند و تبدیل به دانشمندی جهانی گردیدند . ایشان یکی از مشاهیر بزرگ معاصر ایران وار افتخارات علمی کشورمان می باشند.

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …