قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 25 2021
خانه / صفحه نخست / بیوگرافی پروفسور مجید سمیعی

بیوگرافی پروفسور مجید سمیعی

یکی دیگر از مفاخر بزرگ ایرانی با شهرت جهانی ویکی از دانشمندان بنام معاصر ایران پزشک و جراح مغز و اعصاب پروفسور مجید سمیعی است که در تاریخ 29 خرداد 1316 هجری شمسی درتهران به دنیا آمدند. پروفسور سمیعی رئیس و بنیانگذار بیمارستان خصوصی علوم عصبی هانوفر در کشور آلمان می باشد. دانشمند ایرانی دارای دو فرزند یک پسر به نام امیر و یک دختر به نام امیره می باشند.

پروفسوردر11 سالگی عاشق جراحی مغزواعصاب شدند. همسر استاد بزرگ جراحی مغز و اعصاب جهان دختر عموی ایشان می باشند.

پروفسور مجید سمیعی پس از عزیمت خانواده محترمشان از تهران به رشت و ساکن شدن در آن تحصیلات ابتدایی   و دوره متوسطه را در دبیرستان شاهپور رشت گذراندندو سپس عازم کشور آلمان گردیدند .

ناگفته نماند پدر و مادر استاد اهل رشت بودند.

درسال 1349 دوره تخصصی جراحی مغز و اعصاب را در کشور آلمان گذراندند.

پروفسور مشهور ایرانی کار علمی را با سمت استادیاری و معاونت بیمارستان جراحی مغز و اعصاب آغاز کردند.

پروفسور سمیعی در سال 1351 هجری شمسی به اخذ درجه استادی جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه یوهانس گوتنبرگ آلمان نایل شدند و در سال 1356 هجری شمسی ریاست بیمارستان جراحی مغز و اعصاب را در شهر هانوفر یکی از شهرهای آلمان به عهده گرفتند. پروفسور مجید سمیعی از جراحان پیشرو مغز و اعصاب در زمینه جراحی میکروسکوپی داخل جمجمه ای است

دانشمند بی نظیر ایرانی با شهرت جهانی در طول فعالیت پزشکی خود 20000 بیماررا تحت عمل جراحی مغز و اعصاب قرار دادند. استاد پروفسور مجید سمیعی دارای صدها مقاله علمی ارزنده  و 17 جلد کتاب تالیفی ارزشمند می باشند .استاد مجید سمیعی به علت علاقه شدید به شهررشت بیمارستان 400 تختخوابی فوق تخصصی مغز و اعصاب در این شهر راراه اندازی کردند که خدمت بزرگی بود به مردم عزیز رشت از این بزرگمرد ایرانی .

جالب است بدانید که پروفسور مجید سمیعی در سال 1395 در برنامه تلویزیونی دورهمی با اجرای بازیگر نابغه طنز ایران مهران مدیری که از شبکه نسیم صدا و سیمای ایران روی آنتن رفت شرکت داشتند.

در سال 1367 هجری شمسی رئیس جمهور آلمان غربی به پاس خدمات ارزنده و درخشان پروفسور مجید سمیعی نشان خدمت درجه یک آلمان را به ایشان اهدا کردند.

فدراسیون جهانی انجمنهای جراحان مغز واعصاب در سال 2013 پروفسور مجید سمیعی را به عنوان جراح مغز و اعصاب سال انتخاب کرد. در سال 2014 پروفسور مجید سمیعی دانشمند برجسته و مشهور ایرانی برنده جایزه بزرگترین و ماهرترین دانشمند و جراح مغز و اعصاب به انتخاب آکادمی بین المللی جراحان مغز واعصاب شدند.

پروفسور مجید سمیعی در دهم مهر ماه سال 1390 به دریافت عنوان استاد افتخاری داشگاه تهران انتخاب شدند.

پروفسور مجید سمیعی یکی از افتخارات بزرگ علمی معاصر ایران میباشند .

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …