قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , سپتامبر 25 2021
خانه / صفحه نخست / پروفسور محمد نمازی

پروفسور محمد نمازی

یکی از مشاهیر بزرگ حسابداری ایران پروفسور محمد نمازی میباشند که از افتخارات ایران میباشند.

پروفسور محمد نمازی در شهر شعرای بزرگ ایران حافظ و سعدی یعنی شیراز به دنیا آمدند .پس از آنکه دیپلم ریاضی خودرا دریافت کردند تصمیم گرفتند در علم حسابداری در دانشگاه ادامه تحصیل دهند بدین جهت ایشان لیسانس بانکداری را از موسسه علوم بانکی دریافت نمودند (ناگفته نماند که موسسه عالی بانکداری ایران  در سال 1342 هجری شمسی توسط بانکهای مرکزی و ملی و سپه تاسیس شد ودر سال 1358 هجری شمسی در دانشگاه علامه طباطبایی که یک دانشگاه دولتی است و مورد تایید وزارت علوم میباشد ادغام شد و به فعالیت خود ادامه داد.) پروفسور محمد نمازی سپس برای ادامه تحصیل رهسپار کشور آمریکا گردیدند تا مدرک کارشناسی ارشد خودرا در رشته مدیریت بازرگانی با گرایش حسابداری و اقتصاد از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی دریافت نمایند و آنگاه دکترای تخصصی خودرا در رشته علمی حسابداری از دانشگاه لینکن نبرسکا دریافت کردند پروفسور با دانش و تخصص بالای خود برای خدمت به کشور عزیزشان به  ایران برگشتند .

پروفسور محمد نمازی استاد تمام رشته جسابداری و عضو هیئت علمی و رئیس گروه حسابداری دانشگاه شیراز هستند  . استاد و دانشمند گرامی پروفسور محمد نمازی در 22 اسفند 1391 هجری شمسی مفتخر به دریافت جایزه ملی علامه طباطبائی از دست رئیس جمهری ایران شدند.

دکتر نمازی عضو انجمن حسابداران آمریکا (AAA) که یکی از بزرگترین و معتبرترین انجمنهای حسابداری جهان است می باشند در ضمن عضو انجمن حسابداران خبره ایران و عضو انجمن حسابداران رسمی و عضو جامعه حسابداران ایران هستند. استاد بزرگ حسابداری ایران مدرس دوره دکترای حسابداری در دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه تهران هستند.

خواندن بیوگرافی دانشمندان بزرگ و مشاهیر و مفاخر ایران باید به دانش آموزان ما و دانشجویان عزیز ما انگیزه برای درس خواندن و تلاش بیشتر در راه کسب علم و دانش را بدهد تا برای ایران و ایرانی افتخار بیافرینند ونام کشورمان را پرآوازه سازندوهدف اصلی منهم همین است که شما جوانان عزیز با این اسطوره های علم و فن ودانش آشنا شوید و راه آنها را ادامه دهید.

نویسنده : محمد مهدی شمس

 

 

درباره ی محمدمهدی شمس

من محمد مهدی شمس هستم دبیررسمی وزارت آموزش وپرورش دبیررسمی ریاضیات دبیرستان (دوره اول و دوم متوسطه) و عضو انجمن ریاضی ایران دبیررسمی حسابداری هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش استانهای تهران و البرز عضو انجمن مهندسی مالی ایران عضو انجمن حسابداری مدیریت ایران عضو انجمن حسابداری ایران عضو انجمن صنفی حسابداری و حسابرسی استان البرز کارشناس ارشد حسابداری

مطلب پیشنهادی

دکتر رضا شباهنگ

استاد بزرگ حسابداری دکتر رضا شباهنگ در سال 1970 میلادی مطابق با 1349 هجری شمسی …